Genel forum adına her şey bu forumda!  

Geri Git   Genel forum adına her şey bu forumda! > Forumda.Org - Webmaster, Teknoloji, Sosyal Medya, Diğital ve Oyun Kategorisi > Tarayıcılar > Chrome


Steam, Windows 7, 8 ve 8.1'i Desteklemeyi Sonlandırdı


Kullanıcı Etiket Listesi

  
 
LinkBack Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 02 Ocak 2024, 18:25   #1
Çevrimiçi
 
Bahtiyar Kullanıcısının Avatarı
 
Varsayılan Steam, Windows 7, 8 ve 8.1'i Desteklemeyi Sonlandırdı

Steam, Windows 7, 8 ve 8.1'i Desteklemeyi Sonlandırdı

Steam, 1 Ocak 2024 tarihi itibariyle eski Windows 7, 8 ve 8.1 işletim sistemlerini desteklemeyi sonlandırdı. Bu değişiklik, platformun temel özelliklerinin eski Windows sürümlerinde çalışmayan Google Chrome motoruna bağlı olmasından kaynaklanıyor. Steam'in gelecek sürümleri sadece Windows 10 ve üzeri sürümlerde bulunan güvenlik özelliklerine ihtiyaç duyacak. Kullanıcılar, Steam üzerinden oyun oynayabilmek ve platformun tüm imkanlarından yararlanabilmek için en kısa sürede Windows 10 ya da üstü bir işletim sistemine geçiş yapmalı.

Günümüzde milyonlarca oyuncu tarafından kullanılan popüler oyun platformlarından Steam, 1 Ocak 2024 tarihi itibariyle eski Windows 7, 8 ve 8.1 işletim sistemlerini desteklemeyi sonlandırdı. Peki artık ne olacak?Steam artık Windows 7, 8 ve 8.1 işletim sistemlerini desteklemeyecek!Steam'in yapmış olduğu bu değişiklik, platformun temel özelliklerinin artık eski Windows sürümlerinde çalışmayan Google Chrome motoruna bağlı olmasından kaynaklanıyor. Ayrıca Steam'in gelecek sürümleri sadece Windows 10 ve üzeri sürümlerde bulunan güvenlik özelliklerine ihtiyaç duyacak.

Kaynak: Sondakika
 
  

Yer İmleri

Etiketler
81i, desteklemeyi, sonlandırdı, steam, windows

Konu Araçları
Görünüm Modları

Yayınlama Kuralları


Forum saati GMT +3 olarak ayarlanmıştır. Şu an saat: 10:44

Forum Yasal Uyarı
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Forumda.Org, altyapısını oluşturan yazılım olan vBulletin®'i lisanslı kullanmaktadır.
genel forum - genel forum sitesi

Forumda.Org, bir genel forum sitesidir. Bu yüzden forumumuza kaydolan her üye, kontrol edilmeksizin içerik paylaşabilir. 5651 sayılı kanuna göre forum sitemiz yer sağlayıcı kapsamındadır. İçerik sağlayıcı değildir. İçerik sağlayıcı; içeriği üreten, yayımlayan forum üyesidir. Dolayısıyla bildirim almadığımızda içeriklerden yana yükümlülüğümüz doğmaz. Bu itibarla; paylaşılan materyallerden doğabilecek her türlü yasal sorumluluk paylaşımı gerçekleştiren kullanıcıya aittir. Forumda.Org, hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. İllegal herhangi bir faaliyetin görülmesi durumunda bildirimi için İLETİŞİM linkindeki form doldurulursa, ilgili içeriğe ilişkin hukuki inceleme yapılacak ve en geç 48 saat içerisinde işlem gerçekleştirilip dönüş sağlanacaktır.

5101 sayılı yasayla değişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince sitemizde telif hakkı bulunan mp3,video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafından yasaklanmış olup, yasal işlem başlatılması durumunda, paylaşan kişilerin bilgileri müzekkere yazan yetkili makam ile paylaşılacaktır.