Genel forum adına her şey bu forumda!  

Geri Git   Genel forum adına her şey bu forumda! > Forumda.Org - Tanışma, Kaynaşma > Kişisel Alan > Üye Günlük


Hihaho Günlükleri


Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree1Beğeniler
  • 1 Post By Bahtiyar

  
 
LinkBack Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 10 Temmuz 2024, 17:23   #1
Çevrimiçi
 
Bahtiyar Kullanıcısının Avatarı
 
Varsayılan Hihaho Günlükleri

Hihaho Günlükleri

Deprem dahil olmak üzere son iki yılı hayatımdan silmek isterdim. Çocukluğumdan beri güçlü durmak zorunda kaldım. Günah belki ama sitem ediyorum artık. Bu neyin imtihanı? Çocukluğumdan beri peşimi bırakmayan lanet gibi. İki gün yüzüm gülse aylarca mutsuz olmak zorundaymışım gibi bir hayat. Yoruldum hemde fazlasıyla. Ne reel ne sanal kimseyle konuşmuyorum, sohbet etmiyorum. İş ev ev iş sadece. Ben böyle daha mı mutluyum aslında ondan da emin değilim ama bildiğim bir şey var sohbet ettiğim insan bana huzur vermiyor.

Güçlü durmaktan yoruldum. Bir kıvılcıma yanarım belki ama değer verdiğim biri sarılsa hüngür hüngür ağlarım galiba..

Son zamanlar müzik iyi geliyor sadece. Ama sıra anısı olan şarkılardan birine denk gelince telefonu duvara vurasım geliyor. Bu içimde bir türlü sakinleşemeyen çocuğu zor durduruyorum. Aşırı sinirlenince başım zonkluyor.. sanki biri durmadan vuruyormuş gibi. Kalbim kafamın içinde atıyor sanki.

Evimizin önünde bahçe de sürekli bir kedi geziyor. Çok güzel bir rengi var. Evde ne pişse en son akşamın sonunda ona vermeye çıkıyorum. Bazen gelmesini bekliyorum. Bazen göremiyorum bir yere bırakıyorum. Ama görünce seviniyorum. Hayvan bile teşekkürünü bir şekilde ediyor.. teşekkür etmeyi bilmeyen insanların olduğu bir devirde yaşıyoruz.

Bir an önce köye geri dönmek istiyorum. Doğup büyüdüğüm topraklar.. pek bir bina kalmadı ama insanlarını özledim.
Huzur-u Kalb bunu beğendi.
 
Eski 12 Temmuz 2024, 18:26   #2
Çevrimiçi
 
Bahtiyar Kullanıcısının Avatarı
 
Varsayılan Yanıt: Hihaho Günlükleri

Ve neydi o?

"Artık böyle oldum ben. Biraz güvensiz, biraz hissiz, biraz kimsesiz; çokça sessiz, tepkisiz ve çok şeye karşı isteksiz."

Şehrime bakıyorum. Akşam oldu mu öyle sessiz, karanlık..şimdi sokaklarda insan yok. Karanlık çöktü mü herkes evine, konteynerına giriyor.. o eski komşuluk kavramı bile kalmamış. Her yer yerle bir olmuş.. ışığı yanmayan binalar. Cadde ve sokaklarda çete gibi gezen köpekler. Burada yaşam gerçekten çok zor.

Annemin aylardır istediği bir şey var ve ölümlü dünya Allah korusun o olay olmadan kaybedersem ben kendimi hayatta affetmeyecem. Ama bir yandan ilerde ya pişman olursam diye öyle bir ikilemdeyim ki.. O kadar dert yükümün üstüne bir de bu..
 
Eski 12 Temmuz 2024, 19:22   #3
Çevrimiçi
 
Bahtiyar Kullanıcısının Avatarı
 
Varsayılan Yanıt: Hihaho Günlükleri

"Üstümde çok değişik bir sakinlik var. Kafamın içi deliriyor ama sakin sakin duruyorum. Hiçbir şeyin yolunda gitmeyişinimi kabullendim yoksa kusursuz bir sinir krizi öncesi sessizliği mi ayırt edemiyorum."

Tam olarak öyle. Ne eksik ne fazla.
 
Eski 12 Temmuz 2024, 19:27   #4
Çevrimiçi
 
Bahtiyar Kullanıcısının Avatarı
 
Varsayılan Yanıt: Hihaho Günlükleri

Halen depremle ilgili kabuslar görüyorum. İlk zamanlar bağırarak uyanırdım, boğazım düğümlenmiş gibi. Şimdi ise sessiz sakin bir şekilde uyanıyorum kabus görsem bile.
 
Eski 13 Temmuz 2024, 20:38   #5
Çevrimiçi
 
Bahtiyar Kullanıcısının Avatarı
 
Varsayılan Yanıt: Hihaho Günlükleri

Aşırı sıkıcı bir gündü. Ama olsun çalışmak bana iyi geliyor. Duş ve yemek sonrası kahve-sigara keyfi.. hafif bir müzik bana iyi gelen şeylerden.Bu aralar bu hoşuma gidiyor.. sarıp sarıp dinliyorum valla.


Bugün uzun uzun düşündüm hatta ara ara seslenen kişileri duymadığım oldu öyle dalmıştım. Saçma sapan kendimi strese sokuyorum gerçekten. Sanal ortamlardan 4 yıl kadar uzak kalmıştım. Abi çok güzeldi o yıllar. Az da olsa geziyordum, insan gibi içki içiyordum o zamanlar. Çakır olmak için içiyordum..

Köye taşınınca yine öyle hafta da iki defa çıkacam. Gezecem, içecem, denize karşı dalgaların sesi eşliğinde içtiğim 2-3 şişe biranın verdiği zevki anlatamam.. İçkiyi güzellemiyorum ama dozunda içildiğinde güzel oluyor.. yakında arabam da olacak.. pederle kötüyüz normalde işte arayı düzeltmek için ortak ediyor beni bi arabaya az az öde, senin adına olsun vs vs. niye kabul ettim bilmiyorum ettik artık laf ağızdan çıktı bir kere.

Annemin evlenmem için verdiği çaba, daha doğrusu mobbing uyguluyor kadın. Habire şunun kızı bunun kızı offff. Harbi başım davul gibi oluyor. Yok son 5 yılda olan biteni sayıyor bana. Tutturmuş köylü bir kızla baş göz edecem diye. Dur be kadın artık dur!

Bu önümüzdeki bir yıl daha ben bir keyfime bakacam abi. Eskiden dağ bayır çeker arabayı içerdik kuzenle. Yok babacım mekan mekan gezecez. Zaten eli tetikte bekliyor canım kardeşim. Hadi çıkalım desem çıktım 5 dakikaya yanındayım diyecek ahaha. Normali yok benim hayatımda..

Düzgün adam olmaya gelmiyor. Gelen geçen sırtımızdan vuruyor.. bazen şerefsiz, duygusuz, çıkarcı olmak gerekiyormuş. Can yakmamız gerekiyormuş. Öyleleri kıymete biniyor. Dürüst insanın cezasını veriyorlar. Olmamak GEREKİYORMUŞ. Ben niye kendimi üzeyim, karşımdaki üzülsün. Bir avuç toprak atar döner yoluma bakarım.

Bundan sonra öyle..
 
Eski Dün, 21:28   #6
Çevrimiçi
 
Bahtiyar Kullanıcısının Avatarı
 
Varsayılan Yanıt: Hihaho Günlükleri

Bugün çok yoruldum ama içimde garip bir mutluluk vardı. Neden bilmiyorum. Gerçekten kafam dolu normalde ama.. güzel hissettirdi yinede. Ahaha çok kafa dengi insanların yanında işe başladım. Hafta da bir halı saha maçı yapıyorlar. Eski kaleci olduğumu söyleyince tutturdular Cuma akşamları oynuyoruz geleceksin yazdık seni diye. Lan olum ben en son bileğimi kırdım. Ciddiyet yok zevkine oynuyoruz diyorlar. Galiba başlayacam gitmeye. Bu Cuma gidecem bakalım. Çok özledim valla ne yalan söyleyim.

Kafa dağıtırım biraz hem.
 
  

Yer İmleri

Etiketler
günlükleri, hihaho

Konu Araçları
Görünüm Modları

Yayınlama Kuralları

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıtlar Son Mesaj
Narnia Ülkesi Narnia - Narnia Günlükleri - Narnia Ülkesi anatoLya Mitoloji 0 25 Haziran 2024 15:49


Forum saati GMT +3 olarak ayarlanmıştır. Şu an saat: 08:45

Forum Yasal Uyarı
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Forumda.Org, altyapısını oluşturan yazılım olan vBulletin®'i lisanslı kullanmaktadır.
genel forum - genel forum sitesi

Forumda.Org, bir genel forum sitesidir. Bu yüzden forumumuza kaydolan her üye, kontrol edilmeksizin içerik paylaşabilir. 5651 sayılı kanuna göre forum sitemiz yer sağlayıcı kapsamındadır. İçerik sağlayıcı değildir. İçerik sağlayıcı; içeriği üreten, yayımlayan forum üyesidir. Dolayısıyla bildirim almadığımızda içeriklerden yana yükümlülüğümüz doğmaz. Bu itibarla; paylaşılan materyallerden doğabilecek her türlü yasal sorumluluk paylaşımı gerçekleştiren kullanıcıya aittir. Forumda.Org, hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. İllegal herhangi bir faaliyetin görülmesi durumunda bildirimi için İLETİŞİM linkindeki form doldurulursa, ilgili içeriğe ilişkin hukuki inceleme yapılacak ve en geç 48 saat içerisinde işlem gerçekleştirilip dönüş sağlanacaktır.

5101 sayılı yasayla değişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince sitemizde telif hakkı bulunan mp3,video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafından yasaklanmış olup, yasal işlem başlatılması durumunda, paylaşan kişilerin bilgileri müzekkere yazan yetkili makam ile paylaşılacaktır.