Genel forum adına her şey bu forumda!  

Geri Git   Genel forum adına her şey bu forumda! > Forumda.Org - Kadın ve Erkeklerin Dünyası > Kadınca Yaşam > Vücut ve Cilt Bakımı


Güzel Bir Ten İçin Bedeninize Değer Verin


Kullanıcı Etiket Listesi

  
 
LinkBack Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 29 Haziran 2024, 16:37   #1
Çevrimiçi
 
anatoLya Kullanıcısının Avatarı
 
Varsayılan Güzel Bir Ten İçin Bedeninize Değer Verin

Güzel Bir Ten İçin Bedeninize Değer Verin

Dermatoloji Uzmanı Dr. Yüksel Oltulu,“Cildinize hak ettiği değeri vermelisiniz. Cildiniz sadece dışarıdan yapılan etkilerle düzelmez. Kendiniz için iyi bir yaşam seçmeniz, pozitif bir felsefeye sahip olmanız, doğru kozmetik ürünlerini kullanmanız gerekir” dedi.

Sigara içmek ve pis hava gibi çevresel faktörler de yaşlanmayı hızlandırır
Dermatoloji Uzmanı Dr. Yüksel Oltulu “cilt kırışıklıkları” hakkında bilgi verdi. Uzm. Dr. Yüksel Oltulu, “Yaşlanma ile beraber cildin hyalüronik asit içeriği azalır ve cildin su tutma kapasitesi düşer. Deride bulunan kolajen ve elastik lifler kırılmaya ve eskimeye başlar. Bu kırılmalar doğal yaşlanma sürecimizin bir parçası olmakla birlikte, çok kaş çatma, gözleri kısarak bakma, gülümseme ve diğer yüz mimikleri de çizgilerin oluşmasına katkıda bulunurlar. Sigara içmek ve pis hava gibi çevresel faktörler de yaşlanmayı hızlandırırlar” ifadelerini kullandı.

Düzenli egzersiz ve yeterli uyku
“Cilt kırışıklarına doğal yoldan müdahale etmek, uzun bir yolculuktur” diyen Dr. Oltulu, “Bu müdahalenin başarılı olması için, doğal anti-aging (yaşlanma karşıtı) uygulamalarını bir yaşam biçimi haline getirmeniz gerekir. Erken yaşta bilinçli bir şekilde anti-aging uygulamalara başlanmalı ve çok düzenli bir yaşam biçimi edinilmelidir. Doğal ten bakımının temeli bol su içmek ve düzenli olarak sağlıklı beslenmektir. Düzenli egzersiz ve yeterli uyku da bu yöntemin en mühim noktalarıdır. Güneş, sigara, aşırı kat? havaya maruz kalmak, yağlı beslenme, kısa zamanda kilo verdiren kat? diyetler, alkol gibi cilde zararlı yaşam alışkanlıklarından ?rak durmak gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için sağlıklı bir yaşam seçilmesi gerekildiğine vurgu yapan Dr. Yüksel Oltulu, “Cildinize hak ettiği değeri vermelisiniz. Sağlıklı beslenme, iyi bir yaşam seçimi ve doğru kozmetik ürünlerin kullanımıyla gençleşmek inanılmaz değil, doğal bir netice haline geliyor” diye konuştu.

Genç bir ten istiyorsanız, yapmanız gereken bedeninize değer vermektir
Yüksel Oltulu şunları da kaydetti: “Cilt kırışıklıklarını ortadan kaldırmak için cerrahi müdahale ile bazı gençleştirme çalışmaları yapılıyor. Ancak bunun için maddi olarak yüksek meblağlar ödemeniz gerekebilir. Bazı müdahaleler periyodik olarak yapılması gereken uygulamalardır. 6 aydan sonra etkisi geçen enjeksiyon uygulamaları gibi. Eğer genç bir ten ve kırışıklıkları olmayan bir yüz istiyorsanız, yapmanız gereken bedeninize değer vermektir. Cildiniz sadece dışarıdan yapılan etkilerle düzelmez. Kendiniz için iyi bir yaşam seçmeniz, pozitif bir felsefeye sahip olmanız, doğru kozmetik ürünlerini kullanmanız gerekir.”

Kimyasal peeling
Derinin soyulması (kimyasal peeling) yönteminin de çok sık kullanılan ve iyi sonuçlar alınan bir metot olduğunu söyleyen Dr. Oltulu açıklamasını şöyle tamamladı: “Cildin ziyan görmüş üst tabakasının değişik konsantrasyondaki meyve asitleri ile soyulmasıdır. Böylece alttan yeni, taze ten hücrelerinin çıkması sağlanır. Yaşlanma, güneş, sigara gibi nedenlerle oluşan kırışıkları, akne izleri, çiller, doğum lekeleri, güneşe bağlı lekeleri yok etmek amacıyla derinin görünüşünü iyileştirmek için kullanılır. Uygulama sonrası iyileşme dönemi olmadığı için kişi normal yaşamına derhal dönebilir. Hastanın yaşı, ten tipi, cinsi, vücudunda rötu? ihtiyacı gördüğü bölgelere göre kimyasal maddenin konsantrasyonu, süresi ve seans sayısı değişir. Ortalama 4-6 seanstır. Her tedavi 15 dakika kadar sürmektedir
 
  

Yer İmleri

Etiketler
bedeninize, bir, değer, güzel, ten, verin, İçin

Konu Araçları
Görünüm Modları

Yayınlama Kuralları

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıtlar Son Mesaj
İkizler: Kararsızlığınızın Elinizdeki Fırsatları Kaçırmasına İzin Verin anatoLya Burçlar ve Burçların Dünyası 0 26 Haziran 2024 12:19
Erkekler yüreği güzel kadınları mı seviyor, fiziği güzel kadınları mı? Bakımlı ve güzel olmak, yürek güzelliğini sollar mı? Xia Forumda Cafe 0 18 Haziran 2024 08:47
Bir insan güzel bulduğunu mu sever, yoksa sevdiğini mi güzel bulur? Xia Forumda Cafe 1 16 Haziran 2024 12:21
Ağaç ucuna yel değer, güzel kişiye söz değer BeSte Atasözleri ve Deyimler 0 18 Şubat 2024 19:22
Birine verilen değer... BeSte BeSte 0 02 Şubat 2024 20:19


Forum saati GMT +3 olarak ayarlanmıştır. Şu an saat: 09:28

Forum Yasal Uyarı
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Forumda.Org, altyapısını oluşturan yazılım olan vBulletin®'i lisanslı kullanmaktadır.
genel forum - genel forum sitesi

Forumda.Org, bir genel forum sitesidir. Bu yüzden forumumuza kaydolan her üye, kontrol edilmeksizin içerik paylaşabilir. 5651 sayılı kanuna göre forum sitemiz yer sağlayıcı kapsamındadır. İçerik sağlayıcı değildir. İçerik sağlayıcı; içeriği üreten, yayımlayan forum üyesidir. Dolayısıyla bildirim almadığımızda içeriklerden yana yükümlülüğümüz doğmaz. Bu itibarla; paylaşılan materyallerden doğabilecek her türlü yasal sorumluluk paylaşımı gerçekleştiren kullanıcıya aittir. Forumda.Org, hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. İllegal herhangi bir faaliyetin görülmesi durumunda bildirimi için İLETİŞİM linkindeki form doldurulursa, ilgili içeriğe ilişkin hukuki inceleme yapılacak ve en geç 48 saat içerisinde işlem gerçekleştirilip dönüş sağlanacaktır.

5101 sayılı yasayla değişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince sitemizde telif hakkı bulunan mp3,video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafından yasaklanmış olup, yasal işlem başlatılması durumunda, paylaşan kişilerin bilgileri müzekkere yazan yetkili makam ile paylaşılacaktır.